Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - VI Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny 14-15.09.2017 r.
20 czerwca 2017

VI Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny 14-15.09.2017 r.

Ruszyła rekrutacja na VI Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://www.osar.com.pl/vi-ogolnopolski-zlot-asystentow-rod…/
Zapraszamy w imieniu własnym i wszystkich współorganizatorów, a zwłaszcza w imieniu GŁOGOWA, które nas będzie w tym roku gościło.

23 grudnia 2016

Życzenia

29 czerwca 2016

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Zlocie Asystentów Rodziny

Tegoroczny V Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny odbędzie się 12-13 września 2016 roku w Gdyni. Temat przewodni Zlotu to „Rola i zadania asystenta rodziny w kontekście działań innych służb społecznych”. Z analizy praktyki, wynika bowiem potrzeba jasnego podziału przedstawicieli służb społecznych, na tych wspierających rodzinę i tych, którzy działają w ochronie dzieci, oddzielenia działań z zakresu profilaktyki i wspierania rozumianego jako wzmocnienie rodziny z wykorzystaniem jej zasobów wewnętrznych i zewnętrznych od interwencji. 
Szczegóły dotyczące rekrutacji i program - dostepne na stronie www.zlot.mopsgdynia.pl

ZAPRASZAMY!

Zlot AR - plakat

3 lutego 2016

Dobre praktyki w zakresie asystentury

Departament Polityki Rodzinnej MRPiPS jest zainteresowany opublikowaniem na stronie Ministerstwa opisu dobrych praktyk w zakresie asystentury w danej gminie - połączenie modelowej idei asystentury z rozwiązaniami lokalnymi prowadzącymi do efektywnego wsparcia rodzin z dziećmi.

Opracowania będą zbierane na poziomie województwa.

Jeśli będzie potrzebna wczesniejsza konsultacja proszę o przesłanie pytań i/lub opracowań na adres ikrasiejko@interia.pl

dr hab. Izabela Krasiejko

 

Czytaj więcej o: Dobre praktyki w zakresie asystentury