Strona 2 z 2

Re: Zwrot kosztów przejazdów dla asystenta

PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 9:18 pm
przez danbrown
Słuchajcie, bo mój problem jest taki: mam umowę o pracę, jeżdzę własnym autem i nikt mi nie zwraca za paliwo. A czy w Kodeksie pracy jest zapis mówiący że należy mi się taki zwrot?? pliss ratujcie, bo pensja marna

Re: Zwrot kosztów przejazdów dla asystenta

PostNapisane: Śr gru 10, 2014 11:22 pm
przez MirekSz
Jedyny ratunek to co napisane powyżej.
Art. 746 Kodeksu cywilnego nakłada na zleceniodawcę obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez zleceniobiorcę, związanych z przedmiotem umowy. Jeśli zlecenie jest wykonywane odpłatnie, zleceniodawca musi wypłacić zleceniobiorcy wynagrodzenie odpowiadające wykonanej przez niego czynności, przed wypowiedzeniem umowy.

To pobożne życzenia, realia współpracy z gminami są całkiem oderwane od jakichkolwiek KODEKSÓW :/