Metody pracy z dziećmi

Re: Metody pracy z dziećmi

Postprzez Momo » Pt lut 15, 2013 2:02 pm

mnie się bardzo spodobał pomysł gier i zakupiłam kilka i mam też puzzle po swoich dzieciach i noszę ze sobą i pożyczam np. na tydzień rodzinie, zwracam uwagę, żeby oddali w komplecie i szanowali,
jestem fanką gier bo są bezpieczne też dla dorosłego, a mam rodzinę, w której mama nic nie robi wspólnie z córkami, a jak raz zagraliśmy w warcaby a potem kalambury to pierwsza była do gry (do pójścia na przedstawienie dziecka się w ogóle nie zapaliła i nie poszła a do gier i owszem). Wniosek - im starszy sposób tym lepszy (gry planszowe to chyba są znane od starożytności:)))
Momo

Postprzez Izabela » So lis 09, 2013 7:04 pm

Ciekawe książki nt. rozwoju dzieci, przystępnym językiem:
Andrzej Samson, Książeczka dla przestraszonych rodziców czyli Co robić, gdy twoje dziecko zachowuje się dziwnie, niepokojąco, nietypowo, Jacek Santorski & Co Wydawnictwo, 2001, ISBN 83-86821-98-1, 9788386821983
Andrzej Samson, Moje dziecko mnie nie słucha, Wydawnictwo Książkowe "Twój Styl", 1999, ISBN 83-7163-160-X, 9788371631603.

Mam świadomość, że pod koniec życia A. Samson odbył karę więzienia. Mimo to polecam ww. książki.

oraz

http://zabawy.e-tata.eu/index.php?go=glowna
Izabela

Postprzez birdgoska » Wt gru 02, 2014 9:43 pm

Praca z dzieckiem z Z. Aspergera. Ma koś jakieś pomysły?
birdgoska

Postprzez Lisbeth » Śr gru 03, 2014 6:38 am

birdgoska, ja co prawda sie jescze nie spotkałam ale moja koleżanka, która jest pedagogiem szkolnym pracuje z dzieckim z zespołem aspergera, zapytam i dam znać.
Lisbeth

Postprzez Lisbeth » So gru 06, 2014 10:11 am

No niestety, nic konkretnego się nie dowiedziałam; każde dziecko z Aspergerem jest inne i wymaga innego podejścia; ona akurat pracuje nad poprawą relacji z otoczeniem, rozwiązywaniem konfliktów z rodzeństwem i ma to formę rozmów z zainteresowanymi... Zależy zresztą jaki cel pracy sobie obrałaś z tym dzieckiem. Mnie się wydaje, że w przypadku gdy dziecko ma jakieś dysfunkcje, zwłaszcza takie, przy których czuje się inne niż reszta otoczenia, poza motywowaniem rodziców do zapewnienia specjalistycznej pomocy zadaniem naszym jest praca nad integracją z otoczeniem, edukacja całej rodziny i wzmacnianie mocnych stron dziecka. Konkretne metody i techniki można uzyskać wraz zaleceniami od specjalisty. Noi są jeszcze książki, jeśli oczywiście zostaje po pracy jeszcze odrobina czasu ;)
Lisbeth

Postprzez birdgoska » Wt gru 08, 2015 10:31 pm

Ostatnio słyszałam ,,coś takiego", przyniesione przez przełożonych ze szkolenia: ,,A.r. NIE MOŻE pracować z dziećmi". Może ktoś się wypowie... ? (ja nie skomentuje)
birdgoska

Poprzednia strona

Powrót do Metodyka pracy asystenta rodziny