Asystent rodziny= nadzieja i przyszłość polskich rodzin

Re: Asystent rodziny= nadzieja i przyszłość polskich rodzin

Postprzez janusz » Pt cze 19, 2015 8:11 pm

Witam ! Po wieloletnim doświadczeniu w zawodzie pracownika socjalnego i dwu letnim stażu pracy jako asystent rodziny pragnę zwrócić uwagę na fakt, że bardzo często popełnianym błędem w pracy socjalnej jest zbyt późne skierowanie do pracy z rodziną asystenta rodziny. Dzisiaj z ponad półrocznym doświadczeniem na stanowisku dyrektora domu dziecka uważam, że mam pełne podstawy do takiego stwierdzenia. Pracuję w naszym DOMU z dziećmi z rodzin w których działał asystent rodziny - bez skutku. Boję się, że w bliskiej przyszłości znajdą się osoby, które będą krytykowały asystentów za brak efektów pracy.Mój komunikat kieruję do kompetentnych osób, tych którzy mogą mieć wpływ na tematykę szkoleń i mobilizujących pracowników socjalnych do innego spojrzenia na problem rodzin i możliwości szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. Ten komunikat może być skierowany również do innych służb - takich jak kuratorzy, dzielnicowi, pedagodzy szkolni. Wiem, że znajdą się krytycy mojego poglądu, którzy są zwolennikami stwierdzenia - "Często na zwy­cięstwo jest już za późno. Jed­nakże końco­wy wy­nik wca­le nie mu­si oz­naczać porażki." Ja jednak wole powiedzenie, że cyt."le­piej być godzinę za szyb­ko, niż mi­nutę za późno." Pozdrawiam wszystkich Asystentów - często tęskniący za tym zawodem Janusz.
janusz

Poprzednia strona

Powrót do Idea asystentury rodziny