ograniczenie władzy rodzicielskiej asystenturą?

Wszelkie tematy związane z pracą Asystenta rodziny

ograniczenie władzy rodzicielskiej asystenturą?

Postprzez Asiak » Cz kwi 07, 2016 1:25 pm

Jestem zbulwersowana postanowieniami naszego sądu, który ograniczył władzę rodzicielską naszym przyszłym klientom niedobrowolnym poprzez zobowiązanie ich do współpracy z asystentem!!!
Dla mnie to kompletna bzdura!!!
Jak się bronić? A może przepisy stanowią inaczej niż myślę?
Asiak

Re: ograniczenie władzy rodzicielskiej asystenturą?

Postprzez birdgoska » Pt kwi 22, 2016 9:02 am

Czym się tu bulwersować.... tak bywa... Mam dwa takie przypadki, ze współpracuje rodzinami, którym ograniczono władze rodzicielską. Rodziny nie dostały nadzoru kuratora tylko współpracę z A.r. decyzja sądu. Współpraca z ta rodzina układa się róznie, często nie otwieraja mi drzwi ale pisze to wszystko w swoich notatkach a potem raz na pół roku w sprawozdaniu, jak wyglada z nimi współpraca. A co dalej to juz decyzja nalezy do sądu. Robie swoje.
birdgoska

Re: ograniczenie władzy rodzicielskiej asystenturą?

Postprzez Małgosia » Pn cze 06, 2016 9:02 am

Dzień dobry! W moim Ośrodku pojawiła się już kolejne postanowienie Sądu tego typu: ograniczyć władze rodzicielską poprzez współpracę z asystentem rodziny. Dylemat nasz jest taki : Czy Sąd może ograniczyć władzę rodzicielską w taki sposób? Wg nas nie ma ku temu podstawy prawnej. jakie jest Wasze zdanie? Jakie macie doświadczenia w zakresie tego rodzaju postanowień?
Małgosia

Powrót do Asystentura rodziny