jak pracowac z ta rodzina?

Wszelkie tematy związane z pracą Asystenta rodziny

jak pracowac z ta rodzina?

Postprzez asystent st » Wt cze 25, 2013 6:39 pm

Potrzebuje wskazówek do pracy z rodzina. Pomozcie. Dziadkowie sa rodzina zastepcza dla dwojga wnuczat. Dzieci, dziadkowie i mama dzieciakow mieszkaja razem. Matka jest chora na schizofrenie paranoidalna-jest z nia kontakt, ale nie sadze zeby potrafila zajac sie dziecmi.
Zastanawiam sie jak pracowac z ta rodzina. Jakie cele sformulowac. Nie mialam jeszcze takiego przypadku. Dodam, ze Dziadkowie narzekaja na corke., ze nic nie robi w domu, nie interesuje sie dziecmi. To zostalo zgloszone przez babcie do ops, przydzielono asystenta.
asystent st

Re: jak pracowac z ta rodzina?

Postprzez janusz » Wt cze 25, 2013 8:12 pm

Najważniejsze to wzbogacić rodzinę o informacje na temat choroby - przybliżyć zasady pracy z chorym, sposoby leczenia i terapii - aktywizować do kontaktów chorego z lekarzem - np.http://www.papilot.pl/medycyna/6994/Jak ... renie.html
janusz

Postprzez asystent st » Śr cze 26, 2013 1:25 pm

Dziękuję za info.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie bardzo proszę :) :)
asystent st

Postprzez Monikos » Śr cze 26, 2013 1:28 pm

Nie wiem w jak dużym mieście pracujesz, ale może jest jakaś grupa wsparcia dla rodzin osób cierpiących z powodu schizofrenii? Fajnie i przystępnie pisze o schizofrenii Antoni Kępiński.
Monikos

Postprzez Wiki » Wt paź 22, 2013 11:39 am

Mam podobny problem. Od niedawna sprowadziła się na nasz teren gminy rodzina która nadużywała alkoholu przez co ograniczyli im władzę rodzicielską, a dziec są w rodzine zastępczej którą sprawują dziadkowie. Wszyscy mieszkają razem, rodzice dzieci od momentu zmiany miejsca zamieszkania nie piją. Jak ma wyglądać plan pracy z tą rodziną? Pomoże ktoś
Wiki

Postprzez birdgoska » N cze 01, 2014 7:03 pm

A jaki macie pomysł na pracę z taką rodziną: dziadek z wnuczkiem. Dziadek dobrze opiekuje się wnuczkiem. Chłopiec urodził się ,,z romansu" matki z żonatym mężczyzną. Mężczyzna nie chce miec nic wspólnego z biologicznym synem (nie ma praw) Matka również nie kontaktuje się z synem, założyła ,,nową" rodzinę. Ogólnie radzą sobie dobrze, chłopcu brakuje matki, albo zwyczajnie ,,kobiety" w domu, takiego kobiecego ciepła. Jest w wieku pod koniec szkoły podstawowej. Macie jakieś pomysły?
birdgoska

Postprzez janusz » N cze 01, 2014 8:07 pm

Może spróbować i rozpocząć współpracę z rodziną zaprzyjaźnioną ?
janusz

Postprzez birdgoska » N cze 01, 2014 8:22 pm

Tak, tylko, że ja jestem przydzielona konkretnie do ,,tej" rodziny. Była taka sytuacja z inną rodziną, że pewna pani była skłócona ze swoją teściową. Na pytanie czy mam też popracować z teściową usłyszałam, że mam się zająć rodziną tej konkretnej pani, a teściowa to już osobne gospodarstwo domowe. Więc nie wiem co na to moi przełożeni.
birdgoska

Postprzez janusz » N cze 01, 2014 8:46 pm

Pisząc o rodzinie zaprzyjaźnionej miałem na myśli znalezienie obcej rodziny, która potrafiła by podjąć współpracę z rodziną z którą ty pracujesz - ma to być dobrowolne działanie wspomagające Twoją pracę. Mam taki przypadek na swoim terenie - zapoznałem obcą rodzinę, która wyraziła chęć pomocy sąsiadom - stworzyli milą atmosferę, która pozytywnie wpływa na wszystkich.
janusz

Postprzez birdgoska » Pn cze 02, 2014 9:33 am

Ja rozumiem co chodzi. Tyle, że ,,tę" rodzinę ,,odwiedza" raz w tygodniu taka dalsza rodzina z chłopcem. Jest to babcia i wnuczek, lub jej córka. Pomagają w robieniu porządków, gotują np pierogi na cały tydzień lub inną czasochłonną potrawę, z którą dziadek sobie nie poradzi. Chłopiec dobrze się uczy, jedynie ma problemy z plastyką. Innych większych problemów nie mają, chłopcu brakuje kobiety, matki, cioci czy coś w tym stylu by mógł się wygadać, przytulić. Sąsiedzi sami ze sobą mają problemy i jeszcze im dziadek pomaga czasami. Więc za bardzo nie mam pomysłu jaka mogła by być to rodzina. Nie znam ludzi z tej miejscowości:(
birdgoska

Następna strona

Powrót do Asystentura rodziny