Zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny

Wszelkie tematy związane z pracą Asystenta rodziny

Zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny

Postprzez Izabela » Pt maja 23, 2014 7:46 pm

Konferencja w Sejmie, Warszawa 21.05.2014,
przekazałam ustawodawcom (jak obiecałam) postulaty asystentów rodziny dot. zmian w ustawie o wspieraniu rodziny,
moja wypowiedź, gdzieś w połowie filmu, ale polecam obejrzeć całość:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transm ... DD002B9571
Izabela

Re: Zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny

Postprzez róża » So maja 24, 2014 12:58 am

Obejrzałam, wysłuchałam, dziękuję Pani Izo za reprezentowanie nas i cóż czekamy na zmiany, oby pozytywne.
róża

Postprzez janusz » So maja 24, 2014 9:45 pm

Cieszy mnie zainteresowanie naszym nowym zawodem i mam nadziej że, na wdrażanie tych zmian w życie nie trzeba będzie czekać całymi latami – to istotne dla na wszystkich. W moim rezime z konferencji w Wielkopolsce w której miałem zaszczyt uczestniczyć przytoczyłem słowa amerykańskiej osobowości telewizyjnej Andy Cohena, w pełni oddają one
zrozumienie problemu polegającego na diametralnie nowym spojrzeniu
na pomoc społeczną "Szaleństwem jest robić coś jak dotychczas i
oczekiwać innych efektów" Myślę, że to hasło mogłaby Pani nagłaśniać we wszystkich środowiskach związanych z tematyką pomocową, może ono mobilizować do zmiany myślenia i działania.
janusz

Postprzez Izabela » Wt maja 27, 2014 8:12 pm

Tak, zgadzam się z Tobą, świetnie powiedziane.
Izabela

Postprzez Izabela » Śr maja 28, 2014 1:12 pm

Postulaty zmian w ustawie o wspieraniu rodziny są na stronie Towarzystwa Nasz Dom, link:

http://www.towarzystwonaszdom.pl/files/ ... 0119-1.pdf
Izabela

Postprzez janusz » Cz maja 29, 2014 2:21 pm

Czytałem postulaty dotyczące zmian w ustawie i muszę przyznać, że więcej tam mowy o pieczy zastępczej – może to wynika z faktu, że sporo przedstawicieli reprezentowało CPR i instytucje zajmujące się pieczą zastępczą. Mam nadzieje, że propozycja ministerstwa, która padła z ust jednego z przedstawicieli podczas konferencji dotycząca Pani współpracy w opracowywaniu zmian będzie przez Panią przyjęta. Będzie wtedy nadzieja na szerszy zakres przedstawienia problemów AR i przewalczenia zmian nie tylko w sferze organizacyjnej ale i prawnej dotyczącej naszego zawodu.
Kilka dni temu przeczytałem fragmenty publikacji polskiej filozof M. Szyszkowskiej, fakt, że z roku 2002 ale potwierdzające swoja aktualność dzisiaj również: „Nie wolno bać się konfliktów ze światem; nie są one groźne, jeśli narasta w nas wewnętrzne przekonanie o słuszności podejmowanych działań. Trzeba wzorem Don Kichota umacniać się w swojej prawdzie, po to zresztą, by w następstwie jej krystalizowania przeżywać radość dzielenia się nią z innymi. Czynnikiem więc odgrywającym zasadniczą rolę jest żywotność, namiętność nasza i niepokój wzywający wciąż dalej i dalej. Trzeba utrzymywać stan wewnętrznego wrzenia, inaczej dojdzie się do nikąd. Warto iść śladem Don Kichota, to jest nie schodzić z obranej drogi dlatego tylko, że wokół pełno Sancho Pansów. Trzeba mieć odwagę urzeczywistniania słusznej sprawy, choćby się o nią walczyło w osamotnieniu.”
W moim odczuciu samotność Pani w tej walce nie grozi - za Panią stoimy MY.
janusz

Postprzez Zachodniopomorski » Wt wrz 16, 2014 12:55 pm

Jak pokazuje rzeczywistość niestety wprowadza się niewiele postulatów dotyczących pracy Asystentów Rodziny w propozycji najnowszych zmian z dnia 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
oraz niektórych innych ustaw.
Konkretną propozycją jest jedynie ograniczenie liczby rodzin do 15 w pracy przez AR. Koordynatorom ograniczono z 30-tu do 15-tu rodzin a AR z 20-tu tylko do 15. Niestety w zdecydowanej większości nic to nie zmieni, ponieważ większość AR mają i tak średnio ok. 14 - 18 środowisk.
Brak informacji dotyczącej bezwzględnej współpracy AR z rodziną biologiczną po umieszczeniu dzieci w pieczy zastępczej, gdy nie było dotychczas współpracy AR z rodziną. Ponadto, żadnych konkretnych terminów, żadnych przywilejów jakie chociażby mają Pracownicy Socjalni ... Brak określenia zatrudnienia tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę... brak bezwzględnie zwrotu kosztów za wszelkie dojazdy ... Szkoda bo myślę, że wszyscy AR liczyliśmy na wiele, wiele więcej konkretnych dla Nas zmian ...
Pozdrawiam,-
Zachodniopomorski

Powrót do Asystentura rodziny