Szkolenie - Ośrodek Nowa Perspektywa

Wszelkie tematy związane z pracą Asystenta rodziny

Szkolenie - Ośrodek Nowa Perspektywa

Postprzez birdgoska » Cz lip 24, 2014 2:22 pm

Co sądzicie nt. szkoleń organizowanych przez ten Ośrodek???

Byłam dzisiaj na takim szkoleniu: ,,Asystent rodziny - w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz zakres pracy z trudnym klientem"

Organizacja :lol:
Minusy: szkolenie odbyło się ,,na kolanie", w biurze pracownika, slajdy wyświetlane na ścianie, pisanie na kolanie, materiały znikome, miał być catering a nie było nawet wody do picia (nie to żebym po to szła na szkolenie). Szkolenie miało trwać 5 godzin, ale nikt nie powiedział że lekcyjnych. Więc trwało od 9 do 12 (to nawet było 4 lekcyjne).
Plusy: było 7 osób, więc kameralnie.

Wiedza.
Minusy:Nic nowego, nawet jak dla początkujących asystentów rodziny. Wystarczy poczytać to forum i wie się dużo ale to duuużo więcej. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli ktoś czyta książki p. dr Krasiejko wie o niebo więcej ;-)

Plus: dostałam certyfikat ale - jeżeli faktycznie certyfikat ma potwierdzać nabyte kompetencje podczas owego szkolenia to certyfikat jest kłamliwy, bo kompetencji nie nabyłam właściwie żadnych, przyznaje ze smutkiem ;-( Wstyd się nim chwalić.
Z każdego nawet najbardziej bezsensownego szkolenia można jednak coś wynieść... choćby papier toaletowy z ubikacji :lol: <żart>

Moim zdaniem 250 zł wyrzucone w błoto.
Zastrzegam, że jest to tylko i wyłącznie moja prywatna opinia, choć sądząc z rozmowy z innymi uczestnikami to jak najbardziej podzielają moje zdanie.
birdgoska

Powrót do Asystentura rodziny